MSP licence je k dispozici

PRTG Network Monitor má již dostupnou licenci zaměřenou na MSPs, která je ideálním řešením pro vriantu "Monitorování jako služba": formou vzdálených sond. Každá licence PRTG od 100 do 5000 senzorů umožňuje u vašich zákazníků nasadit právě tolik sond, kolik potřebují. Sondy odesílají data do core serveru pomocí SSL šifrování. Při nastavení rolí a práv můžete dokonce dát svým zákazníkům plný přístup k jejich monitorování, kdy jej mohou kontrolovat sami. Ale je možné jim dodávat jen výsledky v pravidelných reportech nebo v mapách podobných koláčovým grafům.

Každá licence PRTG od free 100 senzorové až po licence s 5000 senzory může být použita jako služba MSP. Nebo je možné využít zcela novou licenci s 25 000 snímači, která se dokonale hodí pro specifické potřeby MSP a umožňuje rozložit tyto senzory mezi libovolný počet zákazníků.

S licencí MSP 25 000 můžete použít tolik core serverů (na jedné straně) a sond, kolik chcete. Jediným omezením je počet snímačů. Můžete tak rozložit zátěž na více jádrových serverů a výrazně zvýšit výkon. To je výhodné zejména při použití PRTG ve virtuálních prostředích, což vám umožní nastavit jednoúčelové PRTG servery pro každého z vašich zákazníků. Další změnou pro MSP 25 000 je licenční model: není vedena jako trvalá licencí, ale je založena na bázi předplatného. Aby vaše vstupní investice byla nižší.