FAQ - Obecné dotazy

Co přesně dělá PRTG Network Monitor?

PRTG Network Monitor slouží k celkovému monitorování Vaší síťové (a nejen té) infrastruktury. Software obsahuje přes 200 různých typů sensorů, které mohou být nastaveny na všemožná zařízení.

Routery, switche, servery, hardware, software, operační systémy, aplikace, virtuální prostředí, webové prezentace, emaily, databáze, VoIP a QoS, IPSLA, logy, události, výkon, NetFlow/IPFIX, sFlow, jFlow, packet sniffing, SNMP, WMI, teploty, vlhkost a mnoho dalšího může být těmito sensory sledováno. 

Co je to sensor?

Sensor v PRTG popisujeme jako součást programu, díky které můžete monitorovat zařízení. Jeden sensor monitoruje například specifickou URL, přenos dat, některý z portů switche, zatížení procesorů, apod. Běžně počítáme s využitím 5 - 10 sensorů na jedno zařízení. Tento počet není konečný, ale závisí na konkrétním zařízení a co na tomto zařízení chcete mít pod dohledem. Každá licence PRTG obsahuje všechny typy a druhy sensorů, je jen omezená počtem sensorů.

Jak dlouho trvá konfigurace PRTG?

PRTG je optimalizováno tak, aby jeho ovládání bylo naprosti intuitivní. Celý software (včetně databáze a webserveru) může být nainstalován během 10 minut. Konfigurační průvodce Vám pomůže s instalací tak, že nebude muset žádnou funkci nastavovat manuálně.

Jak funguje podpora PRTG?

Všichni zákazníci obdrží při prvním zakoupení nové licence 12-ti měsíční podporu. Během tohoto času mohou být všechna programová vylepšení staženy zdarma.

Stejně tak jsou všichni zákazníci oprávněni zadávat technické dotazy na podporu, kde jsou všechny požadavky řešeny do 24 hodin. Náš tým pracovníků má přímý kontakt s vývojářským oddělením, a je aktivně zapojen do komunity znalostní databáze, díky čemuž se Vám vždy dostane správného řešení.

Je možné s PRTG monitorovat více lokací?

Ano, je to možné. Možnosti jsou dvě:

Případ 1: 

Systémem je monitorováno několik různých zařízení v jednom velkém areálu společnosti. V tomto případě záleží na počtu zařízení, ale v případě velkého areálu (jako například nemocnice) doporučujeme pořízení verze s 2500 sensory a více.

Případ 2:

Společnost má více poboček po kraji, zemi, kontinentu či ve světě. Pokud chcete mít pod dohledem všechny IT struktury v každé z poboček, existuje pouze jedno funkční řešení, a to je verze Corporate Country. Verze Corporate Country nejen, že je plně neomezená počtem využívaných sensorů, avšak je přímo určená pro dohled na více pobočkami společnosti.

Jak často je PRTG aktualizován?

Náš tým pracuje s aktualizacemi ve dvou až třítýdenních cyklech, kde v průběhu každé periody vylepšuje aplikaci samotnou. Updaty jsou dostupné všem zákazníkům s aktivní podporou, a mohou být staženy skrz PRTG auto-update, nebo po přihlášení do zákaznické sekce.

Umí PRTG monitorovat virtuální prostředí?

PRTG je ideální nástroj pro monitorování virtuálních prostředí. Přináší obsáhlý monitoring v reálném čase, a to jak na hostujícím hardware, tak na virtuálním stroji. PRTG má zároveň několik přednastavených sensorů pro tyto účely, jako například senson pro VMware, Hyper-V, Xen a další.

FAQ - Technické dotazy

Proč PRTG nevyužívá SQL server?

PRTG ukládá všechna sledovaná data do své vlastní databáze, čímž šetří i Vás rozpočet. Testy prokázaly, že vlastní PRTG databáze je více než 300-násobně rychlejší než SQL server. PRTG ukládá surová data pro jakékoli případy, kdy budete potřebovat vytvořit souhrn dat.

Kolik sensorů mohu monitorovat s PRTG?

PRTG má opravdu nízké Hardwarové nároky. Běžné kancelářské PC nebo server může být využíván k dohledu nad 1000 sensory. Pro vyšší počty doporučujeme výkonější hardwarové zařízení.

Uživatelské účty a práva v PRTG.

PRTG podporuje několik druhů uživatelských práv. Je možné, kromě práv administrátorských, nastavit práva například jen pro čtení, apod. Stejně tak si můžete nastavit přímo pro určité skupiny určitá práva. Tato nastavení jsou automatický vložena do celého systému, tudíž není třeba nastavovat práva pro každý sensor zvlášť.

Mohu si ponechat nastavení při přechodu z TRIAL verze na verzi 500sns a vyšší?

Ano můžete. Pokud chcete přejít z licence  Free nebo Trial, stačí si pouze stáhnout instalační verzi komerční verze, která při instalaci vyhledá původni verzi a veškeré nastavení přenese. 

Registrace novinek

Zadejte Váš email: